Збірна України → Збірна України розгромила збірну Білорусі у відборі на КС-2015

Збірна України розгромила збірну Білорусі у відборі на КС-2015

2 серпня національна жіноча збірна України провела черговий матч кваліфікації КС-2015 проти збірної Білорусі. Підопічні Анатолія Куцева каменю на камені не залишили від суперниць, забивши в їх ворота вісім «сухих» голів.

З перших хвилин, не дивлячись на неймовірну спеку, українські футболістки побігли вперед і перший момент біля воріт гостей виник вже на 2-й хвилині. Після навісу з лівого флангу від Ольги Басанської, головою пробивала Віра Дятел, але голкіпер білорусів з ударом впоралася. Після цього збірна України повністю володіла ініціативою, іноді не даючи суперницям вийти за центр поля протягом кількох хвилин. Непогані моменти для взяття воріт мали Тетяна Романенко, Ольга Бойченко, Людмила Пекур, проте м’яч вперто не хотів залітати у сітку. А на 27-й хвилині трибуни стадіону НТК ім. В. Баннікова вибухнули оваціями, коли Людмила Пекур влучно пробила по воротах білорусок після передачі Віри Дятел − 1:0. За сім хвилин українська збірна заробила пенальті, який вдало використала Дарія Апанащенко − 2:0. Підопічні Анатолія Куцева не зменшували обертів і на 38-й хвилині відзначилась Ольга Овдійчук, одна з найактивніших у складі нашої команди − 3:0. Зазначимо, що українська команда дуже актвино використовувала фланги, постійно завдаючи такими діями проблем білоруській команді. До кінця тайму Тетяна Романенко мала ще дві нагоди збільшити рахунок, але її пострілам не вистачило влучності.

Після перерви збірна України продовжила демонструвати красивий, комбінаційний футбол, і це гідно оцінили численні вболівальники, які активно підтримували господарів поля протягом всього матчу. На 58-й хвилині Оксана Яковишин, яка вийшла на поле у другому таймі, замкнула навіс від Ольги Бойченко − 4:0. А потім настала гольова шестихвилинка, коли Тетяна Романенко, Віра Дятел і Оксана Яковишин забили три голи, тим самим повторивши рекорд результативності національної жіночої збірної України. Приємно, що наші гравці не зупинилися на досягнутому і оновили його, коли на 82-й хвилині Людмила Пекур засвітила «вісімку» на табло стадіону. Українська збірна могла доводити рахунок до двозначного, але голкіпер білорусок була проти цього. Втім, і цей рахунок − 8:0 − цілком задовольняв українок.

Зазначимо, що за цим поєдинком спостерігав президент ФФУ Анатолій Коньков, який після гри привітав тренерський штаб і гравців команди з рекордною кількістю забитих м’ячів та побажав, щоб 20 серпня, у черговому матчі кваліфікації з тією ж Білоруссю у Мінську, наші дівчата також здобули перемогу.

Україна − Білорусь − 8:0
Голи: Пекур (27, 82), Апанащенко (34, пен.), Овдійчук (38), Яковишин (58, 67), Романенко (61), Дятел (64)

Україна: Зварич (к) (Самсон, 46), Лишафай, Василюк, Котик, Басанська, Апанащенко, Дятел, Овдійчук (Яковишин, 46), Пекур, Романенко, Бойченко (Корнієвець, 81)

Білорусь: Ботяновська (к), Крилова, Кіосе, Кенда, Хаванська, Піліпенка, Казюпа, Бештень (Харланова, 73), Барісенка (Валіцкая, 53), Авхімович (Гудчанка, 63), Щербаченя