Відео → Луїс Адріано та його голи (ВІДЕО)

Луїс Адріано та його голи (ВІДЕО)

• Відео
  • Перегляди: 1850

21 жовтня в історії "Шахтаря" відбулася без сумніву знакова подія. Форвард "гірників" Луїс Адріано в матчі групового етапу Ліги чемпіонів з білоруським БАТЕ встановив відразу кілька досягнень. І, може бути, найголовніше з них: Луїс зі 117 голами в активі - кращий бомбардир "Шахтаря" всіх часів. Попередній рекорд, що належав Андрію Воробею (114 голів), протримався майже вісім років - з 27 листопада 2006 року.

Сьогодні ми пропонуємо вашій увазі розкладений за статистичними поличках успіх Луїса Адріано у футболці "Шахтаря".

У стан "гірників" майбутній кращий голеадор прибув в березні 2007 року. А 19 числа в грі чемпіонату України з донецьким "Металургом" він вперше вийшов у складі "оранжево-чорних". Було тоді Луїсу 19 років 11 місяців і 7 днів від народження.

Правда, чекати забитих м'ячів від новобранця уболівальникам довелося практично рік. Вперше Адріано відзначився голом 15 березня 2008. Хоча на те були об'єктивні причини: бразильський футболіст адаптувався до нової команди і чемпіонату, тому проводив на полі не так вже багато часу. Першим "постраждалим" від Луїса виявився "Металіст", якому він забив на 90+4-й хвилині, а "гірники" перемогли 4:1.

Всього ж на сьогодні наш форвард вражав ворота 38 українських та європейських команд. Не менш п'яти м'ячів Луїс Адріано забивав "Волині" і "Таврії" (по 9 голів), "Іллічівцю" (8 голів), запорізькому "Металургу" (7 голів), "Динамо", "Зорі", "Севастополю" і "Чорноморцю" (по 6 голів), БАТЕ, "Дніпру" і "Карпатам" (по 5 голів).

Перший єврокубковий гол 27 серпня 2008 дістався загребському "Динамо" в матчі-відповіді кваліфікації Ліги чемпіонів. На 42-й хвилині Адріано забив перший м'яч "гірників", які виграли з рахунком 3:1.

50-й гол відбувся 7 травня 2011 року в матчі чемпіонату з донецьким "Металургом". Наша команда перемогла 2:0, а Адріано на 45+2-й хвилині забив переможний м'яч. 16 квітня 2014 бразилець досяг гросмейстерського рубежу в 100 голів. Сталося це у поєдинку чемпіонату з "Динамо". "Гірники" здобули верх з рахунком 2:0, Луїс оформив дубль, а ювілейним виявився другий м'яч, забитий на 33-й хвилині.

Якщо говорити про ігрові відрізки, то найрезультативніший - з 76-ї по 90-у хвилину (34 голи). Інші забиті м'ячі розподілилися наступним чином: 1-15 хвилини - 9, 16-30 хвилини - 19, 31-45 хвилини - 20, 46-60 хвилини -15, 61-75 хвилини - 20.

Тепер від приватних показників перейдемо до загальних. На 117 голів Луїсу Адріано знадобилося 247 матчів. При цьому середня результативність склала 0,47 гола на гру. За турнірам картина виходить така:

чемпіонати - 71 гол в 150 матчах;
Кубок - 14 голів в 31 матчі;
Суперкубок - 3 голи в 5 матчах;
єврокубки - 29 голів в 61 матчі.

Адріано оформив 18 дублів, 2 хет-трики і, минаючи покери, 1 пента-трик. З пенальті було забито 12 м'ячів. А переможними для "Шахтаря" стали 32 голи нашого форварда. Відзначимо, що Луїс не тільки кращий голеадор "гірників", так би мовити, в цілому. Він - кращий бомбардир "Шахтаря" в єврокубках (29 голів) і кращий снайпер "Донбас Арени" (38 голів).

І ще один заключний статистичний штрих. На 117 голів Луїсу Адріано потрібно 6 років 7 місяців і 6 днів, на 114 голів Андрію Воробею - 8 років 4 місяці і 20 днів, на 110 голів Віталію Старухіну - 8 років 1 місяць і 22 дні.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: 5 голів БАТЕ від Луїса Адріано (ВІДЕО)